Czytania liturgiczne

Czytania mszalne na każdy dzień znajdziesz tutaj.
Natomiast krótkie filmy na temat niedzielnych Ewangelii można obejrzeć tutaj.

Nawigacja

Aktualni internauci

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. do Ks. Proboszcza:
61 285 58 64
Tel. do Ks. Wikariusza:
61 285 69 69

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
śr 9-10, 16.30-17.30 i po Mszy św. wieczornej
cz i pt 9-10

Telewizja Lumen

Prognoza pogody

Linki

Katechezy dla dorosłych i młodzieży

Szukasz sensu życia? Chcesz pogłębić wiarę? Czujesz się zagubiony?
Przyjdź na katechezy dla dorosłych i młodzieży w piątki i niedziele o godz. 19.00 (po świętach) do kaplicy św. Józefa!
Zaprasza ks. Proboszcz Jacek Stępczak wraz z katechistami Drogi Neokatechumenalnej

Triduum Paschalne

Liturgia Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umywania nóg w Wielki Czwartek wieczorem rozpoczyna obchód świętego Triduum Paschalnego. Jest ono największym świętem naszej wiary - celebrujemy mękę i śmierć, spoczywanie w grobie oraz zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
W naszym kościele liturgia w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 18.00, Wigilia Paschalna w noc zmartwychwstania o godz. 21.00.

Spowiedź

Okazja do spowiedzi św. w naszej parafii w Wielki Poniedziałek od godz. 8.30 do 12.00 (z przerwą od 10.00 do 10.30) oraz popołudniu od godz. 14.30 do 18.00 (z przerwą od 16.00 do 16.30). Spowiedź odbywa się w kościele i kaplicy. Komunia św. rozdzielana jest co 15 minut w kościele.
W podobnych godzinach spowiedź w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa jest w Wielki Wtorek, a w Kolegiacie w Wielką Środę. W kolegiacie ponadto spowiedź w środę od godz. 19.00 do 20.00. Dobrą pomoc w przygotowaniu do spowiedzi św. znajdziemy na stronie www.spowiedz.katolik.pl (tutaj).

Niedziela Palmowa

W Niedzielę Palmową Msza św. o godz. 10.30 rozpoczęła się procesją sprzed kaplicy św. Józefa. W procesji była niesiona m.in. najdłuższa palma przygotowana przez dziewczynki z chórku dziecięcego "Józefinki". O jej długości można się przekonać oglądając zdjęcia (tutaj).

Zwycięstwo naszej Służby Liturgicznej

W sobotę 28 marca odbył się w Środzie Wlkp. Turniej Piłki Nożnej Halowej Ministrantów Dekanatu Średzkiego. Nasza parafia zajęła pierwsze miejsce w kategorii "Gimnazjum + Open". Gratulujemy naszym lektorom! Tytuł króla strzelców tych zawodów zdobył Adam Deiksler. Zdjęcia dyplomu, pucharu i zwycięzców można obejrzeć tutaj.

Pierwsza spowiedź dzieci

W sobotę 28 marca dzieci, które w tym roku przystąpią do pierwszej Komunii św. odbyły swoją pierwszą spowiedź. Po spowiedzi w kościele miało miejsce radosne spotkanie w salce katechetycznej. Kilka zdjęć z tego wspólnego świętowania można obejrzeć tutaj.

Ogłoszenia duszpasterskie - 29 marca 2015 r.

Ogłoszenia parafialne
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

29 marca 2015 – Niedziela Palmowa

Aby przeczytać ogłoszenia kliknij na poniższy napis "Czytaj więcej"

Misterium Męki Pańskiej

W piątek 27 marca w naszym kościele parafialnym mogliśmy przeżyć wspaniałe Misterium Męki Pańskiej. Jego wykonawcami byli głównie nasi parafianie, którzy w sposób niezapomniany przybliżyli nam ostatnie godziny ziemskiego życia Pana Jezusa. Kilka amatorskich zdjęć z tego misterium można obejrzeć tutaj. Natomiast piękny fotoreportaż wykonany profesjonalnie przez Adama Brambora można obejrzeć tutaj. Zapraszamy do przeżycia tego samego Misterium w niedzielę o godz. 20.00.

Zwiastowanie Pańskie

W środę 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.30. Podczas Mszy św. wieczornej będzie możliwość podjęcia dzieła Adopcji Duchowej Dziecka Poczętego. Więcej na temat znaczenia uroczystości Zwiastowania NMP można przeczytać na stronie www.brewiarz.katolik.pl (tutaj).

Bp Damian Bryl na II Średzkim Marszu dla Życia

W niedzielę 22 marca Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczył ks. Bp Damian Bryl, który następnie uczestniczył w II Średzkim Marszu dla Życia. Kilka zdjęć z tej Eucharystii można obejrzeć tutaj. Natomiast fotoreportaż z Marszu i koncertu "Arki Noego" umieszczony na stronie Archidiecezji Poznańskiej można obejrzeć tutaj.

Skąd nas widzą?

Ikona pokazuje flagi i skróty nazw krajów skąd oglądają naszą stronę internauci (od 19.1.2011) free counters
Wygenerowano w sekund: 0.02
4,049,297 unikalnych wizyt