Czytania liturgiczne

Czytania mszalne na każdy dzień znajdziesz tutaj.
Natomiast krótkie filmy na temat niedzielnych Ewangelii można obejrzeć tutaj.

Nawigacja

Aktualni internauci

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. do Ks. Proboszcza:
61 285 58 64
Tel. do Ks. Wikariusza:
61 285 69 69

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne w lipcu i sierpniu czynne tylko po Mszach św.:
pn, śr i pt - Msza o godz. 7.00
wt i cz - Msza o godz. 18.30

Telewizja Lumen

Prognoza pogody

Linki

Homilia - 2 sierpnia 2015 r.

HomilieHomilię wygłoszoną przez ks. prob. Jacka Stępczaka w niedzielę 2 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 20.30 można odsłuchać tutaj.

Ogłoszenia duszpasterskie - 2 sierpnia 2015 r.

Ogłoszenia parafialne
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

2 sierpnia 2015 – Niedziela XVIII Zwykła

Aby przeczytać ogłoszenia kliknij na poniższy napis "czytaj więcej"

Sierpień miesiącem abstynencji

"Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i Narodu" - to tytuł Apelu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości na sierpień - miesiąc abstynencji. Treść Apelu możemy przeczytać na stronie Konferencji Episkopatu Polski (tutaj).

Święcenie pojazdów

W sobotę i niedzielę 25 i 26 lipca po wszystkich Mszach św. miało miejsce błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Kilka zdjęć z tego wydarzenia można obejrzeć tutaj.

Ogłoszenia duszpasterskie - 26 lipca 2015 r.

Ogłoszenia parafialne
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26 lipca 2015 – Niedziela XVII Zwykła

Aby przeczytać ogłoszenia kliknij na poniższy napis "Czytaj więcej"

MIVA Polska

Z racji liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa - patrona podróżujących, MIVA Polska (organizacja wspierająca polskich misjonarzy w zakupie środków transportu) zachęca do włączenia się w akcję "Św. Krzysztof - 1 grosz za 1 km szczęśliwie przejechanej podróży". Więcej na temat tej akcji można przeczytać na stronie www.miva.pl (tutaj).

Komunikat Prezydium KEP

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski wydało dzisiaj Komunikat w związku z podpisaniem przez Prezydenta RP ustawy dotyczącej procedury „in vitro”. Biskupi wyraźnie stwierdzają, że "kosztem urodzin jednej osoby ludzkiej niszczone są inne nienarodzone dzieci dlatego katolicy nie mogą stosować in vitro”. Biskupi proszą katolików oraz wszystkich ludzi dobrej woli, aby chronili każde życie ludzkie od chwili poczęcia, otaczając również opieką osoby narodzone przy zastosowaniu metody in vitro. Małżonkowie, którzy pragną potomstwa, zachęcani są do podjęcia metod leczenia niepłodności, które są godziwe z punktu widzenia moralnego lub do adopcji. Pełny tekst oświadczenia można przeczytać na stronie www.episkopat.pl (tutaj).

Strasburg

Ostatni dzień naszej pielgrzymki był przeznaczony na zwiedzanie Strasburga. Byliśmy na Starówce, w katedrze oraz przed siedzibą Parlamentu Europejskiego. Mszę św. odprawiliśmy natomiast w drodze powrotnej w jednej z kaplic zbudowanych przy autostradzie w Niemczech. Zdjęcia z ostatniego dnia naszego wędrowania można obejrzeć tutaj.

Nevers i Alzacja

18 lipca podróżowaliśmy w kierunku Strasburga. W niedzielę będziemy zwiedzać miasto, w którym mieści się Parlament Europejski. Sobotę rozpoczęliśmy od Mszy św. przy klasztorze w Nevers gdzie żyła i umarła św. Bernadeta z Lourdes. Popołudniu byliśmy już na Górze Św. Otyli i podziwialiśmy zabudowę w Alzacji. Zdjęcia z dnia dzisiejszego można obejrzeć tutaj.

Skąd nas widzą?

Ikona pokazuje flagi i skróty nazw krajów skąd oglądają naszą stronę internauci (od 19.1.2011) free counters
Wygenerowano w sekund: 0.02
4,238,349 unikalnych wizyt