Czytania liturgiczne

Czytania mszalne na każdy dzień znajdziesz tutaj.
Natomiast krótkie filmy na temat niedzielnych Ewangelii można obejrzeć tutaj.

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Aktualni internauci

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym. ZAPRASZAMY!

Telewizja Lumen

Prognoza pogody

Linki

Ogłoszenia duszpasterskie - 3 czerwca 2018 r.

Ogłoszenia parafialne
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 czerwca 2018 – Niedziela IX Zwykła

• Serdecznie dziękujemy za godny udział w procesji Bożego Ciała, a braciom ze wspólnot neokatechumenalnych za zbudowanie pierwszego ołtarza.
• Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 wyruszy procesja eucharystyczna po naszym osiedlu. W tym roku pójdziemy między blokami nr 30-45. Już teraz wyrażam wdzięczność za zaangażowanie w budowę i ozdobienie ołtarzy na procesję - Bóg zapłać!
• W tym roku Droga Neokatechumenalna na świecie świętuje 50 lat od powstania pierwszej wspólnoty w Rzymie. W naszej parafii pierwsza wspólnota neokatechumenalna powstała 13 grudnia 1993 r., czyli niedługo minie 25 lat. Natomiast pierwsza procesja eucharystyczna po os. Jagiellońskim wyruszyła 13 czerwca 1993 r. - dokładnie 25 lat temu. Mając na względzie te jubileusze bracia ze wspólnot podjęli trud przygotowania i zbudowania jednolitych ołtarzy na naszą jubileuszową procesję. Bardzo serdecznie im za to dziękuję - niech dobry Pasterz obdarza wszystkich swoim błogosławieństwem!
• Procesję poprowadzi dziś ks. neoprezbiter Janusz Kapusta, pochodzący z Malborka, a wyświęcony na prezbitera przed tygodniem w Warszawie. Po procesji ks. neoprezbiter udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Dziękujemy mu również za dzisiejszą homilię - Bóg zapłać!
• Dzisiaj popołudniu odbędzie się w naszym mieście Marsz dla Życia. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.30 w kościele pw. NSJ i przejdzie do parku Łazienki. Tam odbędzie się następnie koncert zespołu "Małe TGD" (Trzecia Godzina Dnia).
• W poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. wieczornej procesja wokół kościoła.
• Spotkanie dla rodziców dzieci z klas III, które w tym roku przystąpiły do pierwszej Komunii św. będzie we wtorek po Mszy św. i procesji, czyli o godz. 19.30.
• W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała z procesją do czterech ołtarzy w parafii kolegiackiej. Początek nabożeństwa o godz. 18.30. W naszym kościele w czwartek nie będzie już procesji.
• W piątek uroczystość NSPJ. Msze św. w tym dniu:
- w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00 i 16.30;
- w kaplicy Średzkiego Szpitala Serca Jezusowego Msza św. odpustowa o godz. 14.00.
- w parafii NSJ Msza św. odpustowa o godz. 18.00.
Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
• Od dzisiaj do końca sierpnia Msza wieczorna w niedziele będzie odprawiana o godz. 20.30. Nie ma wówczas Mszy św. o godz. 18.00.
• Dzisiaj w Polsce obchodzone jest Święto Dziękczynienia. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie - wotum narodu polskiego za dar niepodległości.
Wygenerowano w sekund: 0.03
5,247,680 unikalnych wizyt