Czytania liturgiczne

Czytania mszalne na każdy dzień znajdziesz tutaj.
Natomiast krótkie filmy na temat niedzielnych Ewangelii można obejrzeć tutaj.

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Aktualni internauci

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym. ZAPRASZAMY!

Telewizja Lumen

Prognoza pogody

Linki

Procesja po Osiedlu Jagiellońskim

W naszej galerii fotograficznej zamieszczamy dodatkowe zdjęcia z procesji eucharystycznej po Osiedlu Jagiellońskim, która miała miejsce 26 czerwca br. Zdjęcia wykonał nasz parafianin p. Józef Odalanowski. Zdjęcia można obejrzeć tutaj.

Procesja na zakończenie oktawy Bożego Ciała

W środę 29 czerwca po Mszy św. wieczornej odbyła się procesja kończąca w naszej Parafii oktawę Bożego Ciała. Po procesji dziewczynki sypiące kwiatki zostały obdarowane słodyczami. Zdjęcia z tej procesji można obejrzeć tutaj. W czwartek 30 czerwca ma miejsce procesja ulicami miasta z Kolegiaty.

Adoracja w intencji Benedykta XVI

Z okazji 60-tej rocznicy święceń kapłańskich Ojca Świętego Benedykta XVI nasza Parafia dołączyła do dekanalnej 60-cio godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji Papieża. Modlimy się w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę godzinę przed Mszą wieczorną, czyli od godz. 17.30.

Procesja eucharystyczna po Osiedlu Jagiellońskim

W niedzielne popołudnie 26 czerwca wyruszyła ulicami naszego Osiedla procesja ku czci Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Zdjęcia ze Mszy św. odprawionej przez ks. Neoprezbitera Dominika Fiszera oraz z procesji można obejrzeć tutaj.

Boże Ciało

W czwartek 23 czerwca uczciliśmy Chrystusa Eucharystycznego podczas procesji ulicami miasta. Procesja w tym roku wyruszyła z naszego kościoła parafialnego i przeszła ulicami Sportową, 20-go Października i 17-go września na Stary Rynek, gdzie odprawiona została Msza św. Zdjęcia z tej uroczystości można obejrzeć tutaj.

Gwiazdeczki na Lednicy

W sobotę 22 czerwca dziewczęta śpiewające w młodzieżowym zespole "Gwiazdeczki" wybrały się wraz z ks. Przemysławem Koniecznym na pielgrzymkę na Lednicę. Zdjęcia z tej wyprawy można obejrzeć tutaj.

Wykończenie cokołu wokół kościoła

Przed uroczystością Bożego Ciała udało się wykonać prace wykończeniowe na cokole wokół kościoła (od strony kaplicy św. Józefa) oraz przy wejściu do zakrystii. Zdjęcia z ostatniego dnia pracy ekipy remontowej można obejrzeć tutaj.

Dziękczynienie za rok szkolny dzieci ze SP nr 3

We wtorek 21 czerwca o godz. 11.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 dziękowały Panu Bogu za kończący się rok szkolny. Zdjęcia z tej Mszy św.można obejrzeć tutaj.

Dziękczynienie za rok szkolny gimnazjalistów

We wtorek 21 czerwca o godz. 8.15 gimnazjaliści dziękowali Panu Bogu za kończący się rok szkolny. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił o. Aleksander z Ukrainy, który ukazał młodzieży wartość życia chrześcijańskiego. Zdjęcia z tej Mszy św.można obejrzeć tutaj.
Wygenerowano w sekund: 0.04
5,203,598 unikalnych wizyt