Czytania liturgiczne

Czytania mszalne na każdy dzień znajdziesz tutaj.
Natomiast krótkie filmy na temat niedzielnych Ewangelii można obejrzeć tutaj.

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Aktualni internauci

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, 16.30-17.30
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Telewizja Lumen

Prognoza pogody

Linki

List Pasterski Episkopatu na Niedzielę Świętej Rodziny

W niedzielę 26 grudnia odczytywany jest w kościołach List pasterski Episkopatu Polski. Jego treść możemy przeczytać na stronie www.episkopat.pl (tutaj).

Kolędowanie przy żłóbku

W Boże Narodzenie po Mszy św. o godz. 10.30 dzieci z rodzicami kolędowały przy żłóbku. Zdjęcia z tego spotkania można obejrzeć tutaj .
Zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd w niedziele i święta zawsze po Mszy św. o godz. 10.30.

Pasterka

Z okazji świąt Narodzenia Pańskiego wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych: wiary, nadziei i miłości prowadzących nas drogą chrześcijańskiego wtajemniczenia w misterium kochającego Boga, który stał się jednym z nas – Szczęść Boże!
Zdjęcia z Pasterki można obejrzeć tutaj.

Spowiedź

Poniedziałek 20 grudnia to dzień spowiedzi św. w naszej parafii. Spowiadamy rano w godz. 8.30-10.00, 10.30-12.00 i popołudniu w godz. 14.30-16.00, 16.30-18.00. W podobnych godzinach spowiedź we wtorek w kościele NSJ, a w środę w Kolegiacie. Dobre rachunki sumienia i modlitwy pomagające w owocnym przygotowaniu się do spowiedzi znajdziemy m.in. na stronie www.spowiedz.pl (tutaj).

Nowe ogrzewanie w kościele

14 grudnia została podpisana umowa między naszą Parafią i firmą KAMO w sprawie instalacji nowoczesnego energooszczędnego systemu ogrzewania ławek w naszym kościele. Dzięki temu pod koniec stycznia siedzenia w ławkach nawy głównej będą ciepłe. Ogrzewanie ławek bocznych planujemy na rok przyszły. Koszt inwestycji wyniesie 29 700,- zł. Ofiary zbierane podczas kolędy będą przeznaczone na to przedsięwzięcie. Szczegóły dotyczące systemu podgrzewanych siedzeń możemy poznać na stronie www.kamo.com.pl (tutaj).

Poświęcenie medalików

8 grudnia 2010 na Mszy św. o godz. 18:30 zostały poświęcone Maryjne medaliki dzieciom, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. Zdjęcia z tej uroczystości można obejrzeć tutaj.

Św. Mikołaj na Roratach

W poniedziałek 6 grudnia 2010 r. w Roratach uczestniczył osobiście św. Mikołaj, który na końcu Mszy św. rozdawał dzieciom słodycze. Zdjęcia z tej niecodziennej uroczystości można obejrzeć tutaj
.

Odnowienie Misji Świętych

Tegoroczny Adwent rozpoczęliśmy odnowieniem Misji Świętych. W niedzielę 28 listopada homilie na Mszach Świętych głosił ks. Łukasz Grzonka MSF, który wraz z ks. Grzegorzem Kamińskim pomagają nam w owocnym przeżywaniu tego szczególnego czasu. Zdjęcia ze Mszy św. o godz. 10:30 możemy obejrzeć tutaj.

Dekanalny Turniej Ministrantów w Tenisa Stołowego

20 listopada 2010r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się I Dekanalny Turniej Tenisa Stołowego dla Ministrantów Dekanatu Średzkiego. W kategorii Szkoła Podstawowa drugie miejsce (na 8 startujących) zajął ministrant z naszej Parafii Dawid Skibiński, natomiast w kategorii Gimnazjum również drugie miejsce zajął nasz parafianin Adam Deiksler. Więcej szczegółów o turnieju można przeczytać klikając poniższy napis "Czytaj więcej". Natomiast zdjęcia z turnieju można obejrzeć tutaj.
Wygenerowano w sekund: 0.04
5,088,564 unikalnych wizyt