Czytania liturgiczne

Czytania mszalne na każdy dzień znajdziesz tutaj.
Natomiast krótkie filmy na temat niedzielnych Ewangelii można obejrzeć tutaj.

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Aktualni internauci

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym. ZAPRASZAMY!

Telewizja Lumen

Prognoza pogody

Linki

Katechezy dla dorosłych i młodzieży

Chcesz pogłębić wiarę? Czujesz się zagubiony? Twoje życie straciło sens?
Przyjdź na katechezy dla dorosłych i młodzieży w niedziele i czwartki o godz. 19.15
do kaplicy św. Józefa na os. Jagiellońskim w Środzie Wlkp.!
...
Zaprasza ks. prob. Jacek Stępczak wraz z katechistami Drogi Neokatechumenalnej

Chór Kolegiacki pod opieką św. Cecylii

W niedzielę 9 stycznia 2011 Chór Kolegiacki pod opieką św. Cecylii uświetnił Mszę św. o godz. 12.00, a następnie dał koncert kolęd. Zdjęcia z tego pięknego spotkania można obejrzeć tutaj.

Msza w niedzielę Chrztu Pańksiego

W niedzielę Chrztu Pańskiego Msza św. o godz. 10.30 przybliżała dzieciom tajemnicę wody (nie tylko święconej!). Zdjęcia z tej Eucharystii i następnie śpiewu kolęd można obejrzeć tutaj.

Niedziela Chrztu Pańskiego

9 stycznia 2011 roku Kościół obchodzi święto Chrztu Pańskiego. Przypada ono zawsze w niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego i kończy tym samym liturgiczny obchód tajemnicy Bożego Narodzenia. Więcej na temat dzisiejszego święta można przeczytać na stronie Internetowej Liturgii Godzin (tutaj).

Spotkanie opłatkowe Żywego Różańca

W sobotę 8 stycznia 2011 odbyło się spotkanie opłatkowe członków Żywego Różańca i Odnowy w Duchu Świętym. Po złożeniu życzeń i przełamaniu się opłatkiem (oraz posileniu smacznym pieczywem i kawą) z mocą i radością wszyscy śpiewali kolędy. Zdjęcia z tego sympatycznego spotkania można obejrzeć tutaj.

Koncert kwartetu z Poznania

W święto Trzech Króli podczas Mszy św. wieczornej wraz z zespołem młodzieżowym śpiewał Kwartet śpiewaków z Poznania. Po Mszy św. Kwartet zaprezentował wspaniałe wykonanie kilku kolęd i pieśni. Zdjęcia z tego niezapomnianego spotkania można obejrzeć tutaj. Natomiast kolędę "W żłobie leży" w wykonaniu poznańskich śpiewaków można odsłuchać tutaj.

Poświęcenie książeczek

W uroczystość Objawienia Pańskiego - święto Trzech Króli - podczas Mszy św. o godz. 10.30 dzieciom, które w tym roku przystąpią do I-ej Komunii św. zostały poświęcone książeczki do nabożeństwa. Zdjęcia z tej Mszy św. można obejrzeć tutaj.

Koncert kolęd Kwintetu Instrumentów Dętych

Koncert Kwintetu Instrumentów Dętych Blaszanych „Grandioso” Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych Wojska Polskiego z Poznania po Mszy św. wieczornej w niedzielę 2 stycznia 2011 przyciągnął rzesze wiernych. Zdjęcia z tego niesamowitego spotkania można obejrzeć w dwóch albumach: album nr 1 oraz album nr 2. Natomiast kolędę "Oj Maluśki, Maluśki" nagraną podczas tego koncertu można odsłuchać tutaj.

Dzieci przy żłóbku śpiewają kolędy

W niedzielę 2 stycznia 2011 r. po Mszy św. o godz. 10.30 wiele dzieci pozostało przy żłóbku, aby wspólnie śpiewać kolędy. Zdjęcia z tego miłego spotkania można obejrzeć tutaj .

Zdjęcia naszego kościoła

Galerię zdjęć wnętrza naszego kościoła zrobionych przez Średziankę Violettę Golbę-Sobolewską można zobaczyć w naszej galerii fotograficznej. Zdjęcia zostały wykonane w październiku 2010 roku.
Wygenerowano w sekund: 0.04
5,166,310 unikalnych wizyt