Czytania liturgiczne

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Aktualni internauci

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Prognoza pogody

Linki

Benedykt XVI na Niedzielę Modlitw o Powołania do Służby Bożej

IV niedziela wielkanocna, zwana niedzielą Dobrego Pasterza, jest zarazem światowym dniem modlitw o powołania. Z tej okazji Ojciec Święty Benedykt XVI opublikował specjalne orędzie pt. "Proponować powołania w Kościele lokalnym". Papieskie orędzie można przeczytać na stronie Radia Watykańskiego (tutaj).

MODLITWA O ROZPOZNANIE DROGI ŻYCIA

"Boże przenikasz mnie i znasz. Stworzyłeś mnie dla szczęścia - pomóż mi je znaleźć. Ukaż mi moją drogę życia.
Spraw, abym wybrał to, coś Ty dla mnie zamierzył i do czego sposobił jeszcze w łonie matki.
Chcę być Ci posłusznym we wszystkim. Pójdę gdzie mnie poślesz.
Ufam Tobie, bo wiem, że mnie kochasz i chcesz mego dobra. Poprowadź mnie po ścieżkach Twoich. Amen."
Osoby szukające rozeznania swojego powołania zachęcamy do odwiedzenia bardzo dobrze zredagowanej strony na portalu www.adonai.pl (tutaj).

13 maja

13 maja 1981 r. na Placu św. Piotra w Rzymie miał miejsce zamach na Ojca Świętego Jana Pawła II. Cudowne ocalenie z zamachu i szczęśliwy powrót do zdrowia Jan Paweł II wielokrotnie przypisywał interwencji Matki Bożej, która 13 maja 1917 roku objawiła się trzem pastuszkom w Fatimie. Więcej na temat objawień fatimskich można przeczytać na stronie sanktuarium fatimskiego (tutaj) lub stronie www.fatima.pl (tutaj).

Bierzmowanie osób niepełnosprawnych w Katedrze

W środę 11 maja 2011 r. miało miejsce w Katedrze Poznańskiej bierzmowanie osób niepełnosprawnych. W tej wzruszającej celebracji uczestniczyła również grupa naszej młodzieży z ks. Wik. Przemysławem Koniecznym. Kilka zdjęć z tej uroczystości można obejrzeć tutaj.
Aby przeczytać więcej na temat tej uroczystości kliknij na poniższy napis "Czytaj więcej".

Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych

9 maja odbyło się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych z s. Marią Kwiek, która pięknie wprowadzała w dojrzałe przeżywanie tajemnicy Mszy św. Siostra Maria w swojej prelekcji korzystała m.in. z prywatnych objawień boliwijskiej mistyczki Cataliny Rivas, które mogą służyć dla nas pomocą w przybliżeniu się do tego wielkiego misterium wiary. Zachęcamy do zapoznania się z treścią Encykliki Jana Pawła II Ecclesia de Eucharistia (tutaj). Natomiast fragmenty zapisków Cataliny możemy przeczytać tutaj.

Ruch Czystych Serc w Środzie Wlkp.

9 maja 2011 r. odbyło się w naszej Parafii spotkanie Ruchu Czystych Serc. W spotkaniu, które prowadziła s. Maria Kwiek z Poznania, uczestniczyło trzech chłopców i dwie dziewczyny. Młodzież zainteresowaną tematyką wzrostu w czystości serca zapraszamy na kolejne spotkanie w środę 18 maja o godz. 20.00. Więcej o Ruchu Czystych Serc można przeczytać na stronie www.rcs.org.pl (tutaj).

Pielgrzymka do Rzymu

Na beatyfikacji Jana Pawła II była obecna m.in. grupa naszych Parafian. Kilka zdjęć z ich pielgrzymki do Rzymu można obejrzeć tutaj.

Rysunki dzieci I-komunijnych

Dzieci z klas II, które 1 maja przystąpiły po raz pierwszy do Komunii św. narysowały piękne rysunki przedstawiające tego, kogo kochają lub to, co lubią. Wszystkie rysunki zostały wysłane do sierocińca w Zambii, aby w ten sposób wyrazić naszą pamięć o dzieciach w Afryce. Dzieci i ich rodzice dołączyli do rysunków również ofiary pieniężne przeznaczone na pomoc dla sierot w Afryce. Niezwykłą galerię rysunków można obejrzeć tutaj.

Grób bł. Jana Pawła II

Grób bł. Jana Pawła II znajduje się pod ołtarzem kaplicy św. Sebastiana w bazylice św. Piotra na Watykanie. Trumna stoi za płytą z białego marmuru z łacińskim napisem: „Beatus Ioannes Paulus PP II”. Od października 1956 r. do kwietnia 2011 r. znajdował się tam grób innego papieża, bł. Innocentego XI. Po obu stronach kaplicy stoją pomniki papieży Piusa XI i Piusa XII, zaś nad ołtarzem znajduje się wielka XVII-wieczna mozaika Domenichina przedstawiająca męczeństwo św. Sebastiana.
Grób bł. Jana Pawła II można oglądać przez internet na stronie Państwa Watykańskiego: www.vaticanstate.va (tutaj).
Wygenerowano w sekund: 0.04
5,611,805 unikalnych wizyt