Czytania liturgiczne

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Aktualni internauci

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Prognoza pogody

Linki

Nowi ministranci w Niedzielę Palmową

W Niedzielę Palmową pięciu chłopców dołączyło do grona ministrantów. Są nimi: Szymek Michalak, Wojtek Filipiak, Krzysiek Komisarek, Franek Gromada i Kacper Stanisławski. Zdjęcia z procesji z palmami (zrobione z bloku nr 5 zobacz tutaj) oraz z przyjęcia nowych ministrantów możemy obejrzeć tutaj.

Bierzmowanie

12 kwietnia ks. bp Marek Jędraszewski udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży gimnazjalnej z klas III. Zdjęcia z tego nabożeństwa można obejrzeć tutaj (album 1) lub tutaj (album 2).

Abp S. Gądecki w rocznicę tragedii smoleńskiej

10 kwietnia 2011 w 1. rocznicę katastrofy smoleńskiej ks. abp Stanisław Gądecki wygłosił homilię w katedrze warszawskiej. Możemy ją przeczytać na stronie www.archpoznan.pl (tutaj) lub obejrzeć zapis transmisji telewizyjnej na stronie ekai.pl (tutaj).

Rocznica tragedii pod Smoleńskiem

10 kwietnia br. przypada pierwsza rocznica tragicznej śmierci Prezydenta RP Prof. Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki oraz 94 innych osób udających się na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Z okazji rocznicy Rada Stała Episkopatu Polski opublikowała specjalne Słowo. Możemy je przeczytać na stronie www.episkopat.pl (tutaj).

Młodzież na Jasnej Górze

9 kwietnia 2011 r. odbyła się Archidiecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. Uczestniczyła w niej również młodzież (nie tylko maturalna) z naszej Parafii pod opieką ks. Przemka Koniecznego. Zdjęcia z tej pielgrzymki można obejrzeć tutaj. Relację jednej z uczestniczek pielgrzymki można przeczytać klikając na poniższy napis "Czytaj więcej".

Apel Papieski

W sobotę 2 kwietnia odbył się wzruszający Apel Papieski, podczas którego obejrzeliśmy film przypominający ostatnie dni życia i pogrzeb Jana Pawła II. Zdjęcia z tej pięknej modlitwy można obejrzeć tutaj.

Nasi ministranci ponownie najlepsi!

W sobotę 26 marca odbył się dekanalny turniej w piłce nożnej halowej. Nasi ministranci spisali się wyśmienicie zajmując I miejsce w kategorii "Szkoła Podstawowa" oraz II miejsce w kategorii "Gimnazjum + open". Aby dowiedzieć się więcej szczegółów kliknij na poniższy napis "Czytaj więcej". Zdjęcia z turnieju można obejrzeć tutaj.

Pierwsza spowiedź dzieci z klas II

W sobotę 26 marca dzieci z klas II przystąpiły do swojej pierwszej spowiedzi św. Po nabożeństwie pokutnym dzieci zostały zaproszone na ucztę przygotowaną przez rodziców, aby wspólnie świętować radość z odpuszczenia wszystkich grzechów. Zdjęcia z tego radosnego spotkania można obejrzeć tutaj.

Droga Krzyżowa animowana przez Gimnazjalistów

W piątek 25 marca młodzież z Gimnazjum nr 2 przygotowała i pięknie zaprezentowała misterium drogi krzyżowej. Zdjęcia z tego nabożeństwa można obejrzeć tutaj.
Wygenerowano w sekund: 0.04
5,843,166 unikalnych wizyt