Czytania liturgiczne

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Aktualni internauci

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Prognoza pogody

Linki

Katechezy dla dorosłych i młodzieży

Chcesz pogłębić wiarę? Czujesz się zagubiony? Twoje życie straciło sens?
Przyjdź na katechezy dla dorosłych i młodzieży w poniedziałki i czwartki o godz. 19.15
do kaplicy św. Józefa na os. Jagiellońskim w Środzie Wlkp.!
...
Zaprasza ks. prob. Jacek Stępczak wraz z katechistami Drogi Neokatechumenalnej

III miejsce ministrantów w Turnieju Piłkarskim

19 lutego ministranci gimnazjaliści z naszej parafii zdobyli III miejsce i brązowy medal w Archidiecezjalnym Ministranckim Turnieju w Piłkę Nożną Halową rozgrywanym na obiektach poznańskiej Posnanii. Zdjęcia z turnieju można obejrzeć tutaj. Aby przeczytać więcej szczegółów dotyczących tego wydarzenia - kliknij poniższy napis "Czytaj więcej".

List Pasterski Abpa Gądeckiego przed beatyfikacją Jana Pawła II

Ks. Abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, wystosował do nas List z okazji zbliżającej się beatyfikacji Jana Pawła II. Jest on odczytywany w kościołach naszej Archidiecezji w niedzielę 20 lutego 2011. Całość Listu można przeczytać tutaj.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

W dniach 29 stycznia - 6 lutego 2011 grupa Parafian odbyła wspaniałą pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Duchową opiekę nad pielgrzymką sprawował ks. kan. Andrzej Marciniak. Kilka zdjęć z tej pięknej wyprawy można obejrzeć tutaj.

Misjonarz z Ukrainy

W niedzielę 6 lutego 2011 gościliśmy o.Piotra Wróblewskiego OMI, który dzielił się z nami swoim doświadczeniem pracy duszpasterskiej na Ukrainie. Zdjęcia z porannej Mszy św. możemy obejrzeć tutaj.

List Pasterski Abpa Gądeckiego z okazji Dnia Chorego

Ks. Abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, z okazji Światowego Dnia Chorego wystosował do nas List Pasterski. Porusza w nim m.in. temat transplantacji organów ludzkich. Pełny tekst Listu można przeczytać na stronie Archidiecezji Poznańskiej (tutaj).

Poświęcenie świec

W święto Ofiarowania Pańskiego podczas każdej Mszy św. ma miejsce poświęcenie świec. Na Mszy św. o godz. 16.30 do tego obrzędu zostały w sposób szczególny zaproszone dzieci, które za trzy miesiące przyjmą po raz pierwszy Komunię św. Zdjęcia z tej uroczystości można obejrzeć tutaj.

W oczekiwaniu na beatyfikację Jana Pawła II

Dzisiaj - 2 lutego - nasz zwyczajowy apel papieski odprawimy po ostatniej Mszy św. w połączeniu z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Od poznańskiego autora Henryka Błędkowskiego otrzymaliśmy jego wiersz napisany po śmierci Jana Pawła II. Aby go przeczytać kliknij tutaj.

Dzień Życia Konsekrowanego

2 lutego - w święto Ofiarowania Pańskiego (Matko Bożej Gromnicznej) - obchodzi się w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się wówczas szczególnie za osoby konsekrowane (czyli "całkowicie poświęcone") Panu Bogu. Z tej okazji Biskupi Polscy wystosowali do nas list, który można w całości przeczytać tutaj.

Pielgrzymi do Ziemi Świętej

29 stycznia 2011 grupa parafian naszej parafii i parafii pw. św. Jana Kantego z Poznania wyruszyła na pielgrzymkę do Ziemi Świętej pod opieką ks. Kan. Andrzeja Marciniaka. Pielgrzymom życzymy niezapomnianych przeżyć w miejscach gdzie żył Pan Jezus. Zdjęcia z pożegnania można obejrzeć tutaj.
My natomiast możemy pielgrzymować duchowo korzystając np. z serwisu przygotowanego w języku polskim przez Ministerstwo Turystyki Izraela w związku z pielgrzymką Benedykta XVI do Ziemi Świętej w maju 2009 roku: www.holyland-pilgrimage.org (tutaj).
Wygenerowano w sekund: 0.04
5,677,613 unikalnych wizyt