Czytania liturgiczne

Czytania mszalne na każdy dzień znajdziesz tutaj.
Natomiast krótkie filmy na temat niedzielnych Ewangelii można obejrzeć tutaj.

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Aktualni internauci

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym. Po wakacjach Klub będzie czynny od 22 sierpnia.

Telewizja Lumen

Prognoza pogody

Linki

Imieniny ks. Proboszcza

W piątek 17 sierpnia ks. Proboszcz obchodził imieniny. Kilka zdjęć z Mszy św. w intencji Solenizanta oraz ze spotkania po Mszy św. można obejrzeć tutaj.

Św. Jacek Odrowąż

17 sierpnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Jacka Odrowąża. Życiorys tego świętego można przeczytać tutaj. Księdzu Proboszczowi życzymy wstawiennictwa i opieki św. Patrona, by tak jak św. Jacek prowadził nas do Pana Jezusa i Matki Bożej!
Ks. Proboszcz zaprasza wszystkich chcących się pomodlić w jego intencji na Mszę św. w piątek 17 sierpnia o godz. 18.30. Po Eucharystii placek dla każdego!

Papież Franciszek do młodych Polaków

"Miejcie odwagę! Świat potrzebuje Waszej wolności ducha, waszego ufnego patrzenia w przyszłość, Waszego pragnienia prawdy, dobra i piękna" – zaapelował Ojciec Święty Franciszek do młodych Polaków. List został przesłany na ręce biskupa płockiego Piotra Libery z okazji przypadającej w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 450. rocznicy śmierci św. Stanisława Kostki, którego rok obchodzimy. Pełny tekst listu można przeczytać tutaj.

Papieska intencja na sierpień


Homilia 29 VII 2018 - ks. J. Stępczak

HomilieHomilię wygłoszoną przez ks. prob. Jacka Stępczaka w niedzielę 29 lipca 2018 r. podczas Mszy św. o godz. 9.00 można odsłuchać tutaj.

Poświęcenie pojazdów

W niedzielę 22 lipca z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. były święcone pojazdy mechaniczne. Kilka zdjęć można obejrzeć tutaj.

Homilia 22 VII - ks. R. Pisula

HomilieHomilię wygłoszoną przez ks. Roberta Pisulę w niedzielę 22 lipca 2018 r. podczas Mszy św. o godz. 9.00 można odsłuchać tutaj.

Papieska intencja na lipiec


Janów Podlaski i Warszawa

Ostatni dzień naszej wakacyjnej pielgrzymki rozpoczęliśmy od wizyty w stadninie koni w Janowie Podlaskim. Popołudniu modliliśmy się natomiast w sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie. Późnym wieczorem szczęśliwie wróciliśmy do naszych domów. Bogu niech będą dzięki za wspaniałe przeżycia! Kilka zdjęć można obejrzeć tutaj.
Wygenerowano w sekund: 0.03
5,391,142 unikalnych wizyt