Czytania liturgiczne

Czytania mszalne na każdy dzień znajdziesz tutaj.
Natomiast krótkie filmy na temat niedzielnych Ewangelii można obejrzeć tutaj.

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Aktualni internauci

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym. Po wakacjach Klub będzie czynny od 22 sierpnia.

Telewizja Lumen

Prognoza pogody

Linki

List Pasterski ks. Abpa S. Gądeckiego

Ks. Abp Stanisław Gądecki wystosował do nas List Pasterski zapraszający do uczestnictwa w spotkaniu Przewodniczących Konferencji Episkopatów Europy, które będzie w Poznaniu w dniach 13-16 września br. Pełny tekst listu można przeczytać tutaj.

Homilia 2 IX 2018 - ks. M. Śpikowski

HomilieHomilię wygłoszoną przez ks. Marcina Śpikowskiego, misjonarza na Madagaskarze, w niedzielę 2 września 2018 r. podczas Mszy św. o godz. 12.00 można odsłuchać tutaj.

Poświęcenie tornistrów

W niedzielę 2 września podczas Mszy św. o godz. 10.30 dzieciom z klas I, które w poniedziałek rozpoczną naukę w szkole można, zostały poświęcone tornistry i przybory szkolne. Kilka zdjęć z tej Eucharystii można obejrzeć tutaj.

Ogłoszenia duszpasterskie - 2 wrześniia 2018 r.

Ogłoszenia parafialne
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 września 2018 – Niedziela XXII Zwykła

Aby przeczytać ogłoszenia kliknij na poniższy napis "Czytaj więcej"

Homilia 26 VIII 2018 - ks. J. Stępczak

HomilieHomilię wygłoszoną przez ks. prob. Jacka Stępczaka w niedzielę 26 sierpnia 2018 r. podczas Mszy św. o godz. 9.00 można odsłuchać tutaj.

MB Częstochowskiej

26 sierpnia przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Na stronie klasztoru Ojców Paulinów na Jasnej Górze w Częstochowie można śledzić bieżące wydarzenia w tym narodowym sanktuarium (kliknij tutaj).

W Śmiełowie, Pyzdrach, Lądzie i Ciążeniu

22 sierpnia przy pięknej pogodzie odbył się nasz wyjazd kulturoznawczy. Tym razem udaliśmy się do Śmiełowa (miejsce gdzie Adam Mickiewicz przebywał w 1831 r.) , Pyzdr (królewskiej miejscowości leżącej niedaleko granicy byłych zaborów pruskiego i rosyjskiego), Lądu (z pocysterskim klasztorem, w którym obecnie posługują księża salezjanie) i Ciążenia (gdzie zwiedziliśmy park przy pałacu należacym aktualnie do Uniwersytetu Adama Mickiewicza). Kilka zdjęć z tej wyprawy można obejrzeć tutaj.

List Papieża Franciszka do Ludu Bożego

Ojciec Święty Franciszek napisał niecodzienny "List do ludu Bożego", w którym odnosi się do opublikowanego niedawno raportu na temat przypadków wykorzystywania seksualnego nieletnich przez duchownych i tuszowania tego faktu w diecezjach amerykańskiego stanu Pensylwania. Papież jednoznacznie potępia te przestępstwa i wzywa do modlitwy i postu, "który nami wstrząśnie i poprowadzi nas do zaangażowania się w prawdę i miłość ze wszystkimi ludźmi dobrej woli i z całym społeczeństwem, aby walczyć z wszelkiego rodzaju nadużyciami władzy, seksualnymi i sumienia". Pełny tekst listu można przeczytać na stronie watykańskiej (tutaj). Papież kończy list błaganiem: "Niech Duch Święty da nam łaskę nawrócenia i namaszczenia wewnętrznego, abyśmy w obliczu tego przestępstwa nadużyć mogli wyrazić naszą skruchę i naszą stanowczość, by odważnie z nimi walczyć".

Homilia 19 VIII 2018 - ks. Jurand Żelisławski

HomilieHomilię wygłoszoną przez ks. Juranda Żelisławskiego w niedzielę 19 sierpnia 2018 r. podczas Mszy św. o godz. 12.00 można odsłuchać tutaj.
Wygenerowano w sekund: 0.08
5,391,231 unikalnych wizyt