Czytania liturgiczne

Czytania mszalne na każdy dzień znajdziesz tutaj.
Natomiast krótkie filmy na temat niedzielnych Ewangelii można obejrzeć tutaj.

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Aktualni internauci

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, 16.30-17.30
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym dwie intencje do modlitwy. Jedna ma charakter ogólny, druga ewangelizacyjny. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Telewizja Lumen

Prognoza pogody

Linki

W Ratyzbonie

Ostatni dzień naszej wędrówki był przeznaczony na zwiedzanie Ratyzbony i następnie powrót do domu. Kilka zdjęć z ostatniego dnia pielgrzymowania można zobaczyć tutaj.

W Salzburgu i okolicach

W czwartek 29 czerwca zwiedzaliśmy Salzburg (miasto Mozarta) i okolice. Kilka zdjęć z dnia dzisiejszego można zobaczyć tutaj.

W Linderhof i Insbruku

W środę mieliśmy urozmaiconą pogodę: słońce i deszcz na przemian. Nie przeszkadzało nam to jednak w zwiedzeniu zamku (a raczej pięknego pałacu) w Linderhof, a następnie zapoznaniu się z urokiem tyrolskiego miasta Insbruk w Austrii. Kilka zdjęć z dnia dzisiejszego można zobaczyć tutaj.

W Bawarii

Wtorek 27 czerwca rozpoczęliśmy od Mszy św. polowej. Kilka zdjęć z tej Eucharystii można zobaczyć tutaj. W ciągu dnia zwiedziliśmy najpierw zamek króla Ludwika II Szalonego w Neuschwanstein, a następnie udaliśmy się do klasztoru Benedyktynów w Ettal oraz sanktuarium Jezusa Biczowanego w Wieskirche. Kilka zdjęć z dnia dzisiejszego dnia można zobaczyć tutaj.

Pielgrzymka w Altotting i Monachium

Poniedziałek dla pielgrzymów był dniem modlitwy w sanktuarium maryjnym w bawarskim Altotting. Popołudnie natomiast spędziliśmy na zwiedzaniu Monachium. Kilka zdjęć z dnia dzisiejszego można zobaczyć tutaj.

Nowi ministranci

W niedzielę trzech kandydatów zostało pryjętych do grona ministrantów naszej parafii. Kilka zdjęć z tej uroczystości można zobaczyć tutaj.

Parafialna pielgrzymka w Dreźnie i Norymberdze

W sobotę 24 czerwca wyruszyła do Bawarii nasza tegoroczna wakacyjna pielgrzymka parafialna. W sobotę zwiedzaliśmy Drezno, a w niedzielę Norymbergę. Zdjęcia z Drezna można zobaczyć tutaj, a zdjęcia z Norymbergi można zobaczyć tutaj.

Pielgrzymka mężczyzn do Tulec

W niedzielę 18 czerwca odbyła się Archidiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Matki Bożej w Tulcach. Kilka zdjęć z pielgrzymki można zobaczyć tutaj.

Procesja po os. Jagiellońskim

W niedzielę 18 czerwca odbyła się procesja eucharystyczna po os. Jagiellońskim. Procesję prowadzili ks. Gabriel z Ukrainy i ks. José z Boliwii. Zdjęcia z tego pięknego nabożeństwa można zobaczyć tutaj.
Wygenerowano w sekund: 0.03
5,072,373 unikalnych wizyt